Dzīvojamo māju renovācija Ainažos, Krišjāņa Barona ielā 7 k-1 un k-2

Ainažos ir pabeigta divu māju renovācija, kura tika realizēta izmantojot ALTUM kredītu, jo bankas atteicās izsniegt kredītu tik attālā reģionā (pat neskatoties uz mājas 100% maksātspēju).

Šajā renovācijas programmā ALTUM kredīts ir ļoti laba iespēja mājām veikt renovāciju pat, ja māja neatrodas lielā pilsētā.

Ainažu renovētajās mājās pagājušā gada rudenī veiksmīgi tika uzstādīti jaunie apkures katli, kas tika galā ar apkures nodrošināšanu bargajā ziemā ņemot vērā, ka māju ārsienas vēl nebija nosiltinātas. Pagājušajā apkures sezonā tika iegūta liela siltumenerģijas ekonomija (ap 40%), pat neskatoties uz to, ka māju ārsienas nebija nosiltinātas. Iegūtā ekonomija naudas izteiksmē, diemžēl, tik liela nebija, jo to samazināja kurināmā cena pavasarī, kas dēļ pieprasījuma kļuva par 50% dārgāka.

Nākamajai apkures sezonai viss kurināmais ir iepirkts jau vasarā, lai otrreiz neuzkāptu uz šī grābekļa un varētu kārtīgi ietaupīt!

Centrālās apkures katls, ko lietoja abas mājas, bija ļoti novecojis, sildīja gaisu ap katlumāju un bija uz izjukšanas robežas. Ceļš līdz renovācijas uzsākšanai nebija viegls, jo šīs bija vienas no pirmajām mājas, kas startēja jaunajā plānošanas periodā, un Eiropas Savienības līdzfinansējuma izsniedzējs vairs nebija LIAA, bet ALTUM, kuri projektus izvērtē un piešķir līdzfinansējumu pēc citiem kritērijiem.

Kredīts mājas siltināšanai

Līdz 2016. gada nogalei tika izstrādāta un precizēta dokumentācija un tieši pirms jaunā gada tika saņemts atzinums no ALTUM par dokumentācijas atbilstību līdzfinansējuma saņemšanai. Ilga bija kredīta piešķiršanas iespējas izskatīšana bankās un tomēr tika saņemts banku atteikums kredītam, jo reģions, kurā atrodas dzīvojamās mājas, neietilpst banku atbalstāmajos reģionos.
Lai mājas siltināšanas projektu tomēr varētu īstenot, ir labi, ka ir iespēja vērsties pie ALTUM, kurš sniedz kredītu, ja bankas ir atteikušas.

Par sadarbību ar ALTUM var teikt tikai labākos vārdus. Arī kredīta izskatīšanas brīdī ļoti atsaucīgi bija ALTUM darbinieki, kas operatīvi izskatīja visus dokumentus un tika piešķirts aizdevums. Pateicoties ALTUM piešķirtajam kredītam jau šajā gadā bija iespējams veikt daļu no siltināšanas darbiem un veikt ļoti nepieciešamo apkures katlu uzstādīšanu. Nākamā gada pavasarī tiks veikta fasādes siltināšana, lai pabeigtu renovāciju.